Sosyal Medyada “Kudüs Eksendir” Hashtag Çalışması

Filistin Uluslararası Kudüs Günü Komitesi, düzenlediği iftar programında Twitter üzerinden “Kudüs, Eksendir” hastagi ile bir kampanya düzenledi. Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Hani es-Sevabit, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Kudüs eksendir diyoruz, dokunan bu tablo, Gazze’deki direniş tarafından korunmalı” dedi. 

Filistin Uluslararası Kudüs Günü Komitesi, yüzlerce genç, gazeteci ve sosyal medya aktivistinin katılımıyla “Kudüs eksendir” (#Jerusalem_is_the_axis) hashtag’i üzerinden bir Twitter kampanyası başlatmak için toplu iftar düzenledi.

Gazze Şeridi’nde bir araya gelen ulusal ve İslami gruplar, Kudüs şehrinin İsrail işgaline karşı mücadelemizin odak noktası olduğunu ve direnişin kurtuluş için en iyi yol olduğunu vurguladı.

Etkinliğe katılan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi üyesi Hani es-Sevabit, “Bugün ‘Kudüs eksendir’ sloganı altında bir etkinlik aracılığı ile Uluslararası Kudüs Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Es Sewabit “Kudüs kentindeki halkımız, kutsal şehrin Yahudileşmesini engellemek ve tüm sömürgeci planların önüne geçmek için işgalcilerin karşısında duruyor. Filistin davasıyla bütünleşme ve Kudüs’ün zaferi sloganıyla Uluslararası Kudüs Günü’nü kutluyor, Kudüs için kazananın Filistin davası ve halkı için kazandığını söylüyoruz” dedi.

Gazze’deki direnişin Kudüs adına kazanımlar kaydettiğini ve bunun, Şeyh Cerrah semtinde vatandaşlar için bir zafer olduğunu vurgulayan es-Sewabat, “Kudüs eksendir diyoruz, dokunan bu tablo, Gazze’deki direniş tarafından korunmalı” diye konuştu. Es- Sewabat devamında, dünyanın her yerindeki özgür insanları selamlayarak şöyle dedi: “Kudüs sadece Kudüslülerin değil, Kudüs dünyadaki tüm özgür insanların başkentidir. Bu nedenle Kudüs’teki halkımızı desteklemek ahlaki, insani, siyasi, milli ve dini bir görevdir.”

Filistin Uluslararası Kudüs Günü Komitesi üyesi Muhammed El-Buraim ise, “Bu durum, Filistin davamızın ve özellikle de işgal altındaki Kudüs’teki kararlı Filistin halkımızın içinden geçmekte olduğu zor ve vahim koşullarda geliyor” dedi.

El-Buraim “Filistin ve Kudüs ulusumuzun temel sorunu ve eksenidir. Ayrıca Kudüs’ü işgalcilerden arındırıp, Siyonist düşmanın iğrençliğinden kurtaracak çok sayıda çalışanı var” dedi.

Ayrıca Buraim, Filistin Komitesi’nin Dünya Kudüs Günü’nü anmak için tam bir yıl boyunca büyük bir titizlik ve gayretle çalıştığını ve bunlarla sınırlı kalmayarak birçok etkinlik ve faaliyet gerçekleştirdiğini belirtti.

Ayrıca Buraim, Büyük Komutan Şehid General Kasım Süleymani’nin şehadetine  Komitenin Gazze’de çeşitli eğitim ve öğretim kursları düzenlediğini belirtti.

43 yıl önce İmam Humeyni’nin başlattığı “Uluslararası Kudüs Günü”nün Kudüs ve Filistin için dünya günü olduğunu ve Kudüs’ün çektiği acıları anma günü olduğunu vurgulayan Buraim, duruşu ve Filistin halkına elinden gelen her türlü desteği verdiği için İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkür ve şükranlarını iletti. Al-Buraim son olarak, ümmetin tüm halkları ve rejimlerini, işgal altındaki Kudüs şehrine yönelik tehlikeler ve komplolar karşısında, Filistinlilerin direnişini destekleyen İran İslam Cumhuriyeti’ni örnek almaya çağırdı.

“Kudüs Günü’nde, özellikleri ve imajı Kudüs’ün duvarlarına ve minarelerine kazınmış olan, Kudüs’ün ve Filistin’in âşığı ve onun büyük şehidi Hacı Kasım Süleymani’yi, Kudüs’ü her zaman sevdirmeye çalışan bu büyük lideri anıyoruz. onurlu.”

Al-Buraim, ulusun tüm halklarını ve rejimlerini İslam Cumhuriyeti örneğini izlemeye çağırdı.

Al-Buraim, milletin tüm halklarını ve rejimlerini, işgal altındaki Kudüs şehrine yönelik tehlikeler ve komplolar karşısında halkımızı ve onların direnişini destekleyerek ve destekleyerek İran İslam Cumhuriyeti örneğini izlemeye çağırdı.