Çocuk Şehit Zeyd’in Cenazesi, Büyük Bir Kalabalık Tarafından Kaldırıldı

Batı Şeria’nın güney kesiminde yer alan Beytlahim’in güneyindeki Hızır kasabasında siyonist işgal askerleri tarafından şehit edilen henüz 15 yaşındaki Zeyd Guneym isimli Filistinli çocuğun cenazesi bugün büyük bir kalabalığın katıldığı törenle kaldırıldı. Törene katılanlar direnişin işgalciden intikam almasını isteyen sloganlar attılar. 

Cenaze töreni Beyt Cala Devlet Hastanesi’nin önünde başladı. Buradan alınan cenaze, aile efradının ve yakınlarının son kez görmesi için Hızır kasabasında bulunan evlerine getirildi. Sonra Ömer ibnu’l-Hattab Camisi’ne götürüldü. Orada kılınan cenaze namazının ardından da Şehitler Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Zeyd Said Muhammed Guneym, işgal güçlerinin dün akşam Hızır kasabasına düzenledikleri baskın sebebiyle meydana gelen çatışma esnasında işgal güçlerinin attığı mermilerle, ensesinden ve sırtından vurularak şehit edilmişti. Saldırıda ağır yaralanan Zeyd, çok hızlı bir şekilde Beytlahim’deki Yemame İhtisas Hastanesi’ne kaldırılmış ancak kurtarılamayarak kısa bir süre sonra hayatını kaybetmişti.

İslami Cihat Hareketi yaptığı açıklamada, işgal rejiminin Filistinli çocuğu şehit etmesine tepki göstererek, bu çocuğun kanının Filistin milletinin zafer yolunu aydınlattığını vurgulayarak, direniş yolunda hareket etmeye devam edeceklerini belirtti.

İslami Cihat, Siyonist rejim ile tam teşekküllü mücadele için tüm imkan ve araçlarını kullanacaklarını da vurguladı.