MALEZYA’dan Müslümanlara KUDÜS Çağrısı

Malezya dışişleri bakanlığı bu bağlamda yayınladığı bildiride, Amerika’nın Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını kınarken, Washington’un söz konusu girişiminin uzlaşma müzakereleri önünde ciddi bir engel olacağını bildirdi.

Bildiride ayrıca, Amerika başkanı Trump’ın Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma girişiminin kışkırtıcı bir girişim olduğu ve bölgede güvenliği tehlikeye attığı belirtildi.

Öte yandan Malezya El-Kudüs vakfı da yayınladığı bildiride Filistin halkının kendi vatanlarına dönmelerinin onların inkar edilemez hakları olduğunu vurgulayarak, dünya Müslümanlarının baskı ve zulüm altında olan Filistin halkına destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Malzeya Filistinlileri kültürel teşkilatı da Filistin halkına desteğini bildirirken, Müslüman ülkelerin Filistin halkının yanında yer alması talebinde bulundu.

Bilindiği gibi dün Siyonist rejimin işgalciliği ve Amerika’nın Tel aviv büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma girişimine karşı düzenlenen gösterilerde 60’tan fazla Filistin’li şehit düşerken, 2 binden fazlası da yaralanmış bulunuyor.