Filistin’den Suudi Kanalı El-Arabiye’ye Yalanlama

Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Suudi Arabistan sermayeli El-Arabiye televizyonunun yayınladığı Filistin direnişine mensup bazı kişilerin işgal yönetimiyle ilişki içine girme suçlamasıyla tutuklandıkları haberlerini yalanladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada El-Arabiyye televizyonu tarafından yayınlanan bu haberlerin tamamen uydurma olduğu, kamuoyunu yanıltma amacı taşıdığı, asılsız söylentilerin ve yalan haberlerin yayılması için gösterilen çabaların bir ürünü olduğu dile getirildi.

Bakanlık El-Arabiyye televizyonunun Filistin davasıyla ilgili olarak zihinleri bulandırma amacıyla yayınladığı asılsız haberlere çok dikkatli yaklaşılmasını, bu tür haberlerin aslının araştırılmasını ve resmi kaynakların verdiği bilgilerin aktarılmasını istedi.

Suud sermayeli El-Arabiyye televizyonu sürekli işgalci siyonistleri haklı çıkarmaya ve Filistinlileri yıpratmaya çalışan haber ve yorumlarıyla öne çıkıyor.

Suudi Arabistan sermayeli MBC televizyonu da geçtiğimiz Ramazan ayında Ummu Harun ve Mahrec 7 dizilerini yayınlayarak siyonistleri mağdur göstermeye çalışmış ve işgal yönetimiyle ilişkileri normalleştirmeyi savunmuştu.