Lübnan Kampında Kısmi Sükunet Sağlandı

Lübnan’ın güneyindeki Aynu’l-Hulve mülteci kampında gece saat 20.00 civarında kişisel bazı meselelerden dolayı patlak veren ve bugün sabahın erken vakitlerine kadar devam eden, iki kişinin hayatını kaybetmesine üç kişinin de yaralanmasına neden olan çatışmalardan ve gerginlikten sonra bugün sükûnetin sağlandığı, ancak ihtiyatlı durumun devam ettiği bildirildi.

GÖZAT  Belata Mülteci Kampında GERGİNLİK HAKİM

Verilen haberlere göre çatışmalar Fevkani Caddesi’nde Tavari ve Bereksat mahalleleri arasında meydana geldi. Olay önce Şam’ın Askerleri grubundan ve Ebu Cendel lakaplı şahısla Mahmud ve İyad Sellum adlı kişiler arasında patlak verdi. Sonra tabancalı çatışmaya dönüştü ve Mahmud Es-Seyyid hayatını kaybetti. Yaralanan iki kişi de Sayda Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaşanan bu olayın ardından gerginlik büyüdü ve El-Burak santralinden Fevkani Caddesi’ne el bombası atıldı. Bunun üzerine bir kadın yaralandı. Fetih örgütü mensubu Muhammed El-Cendavi adlı bir kişi de öldürüldü.

GÖZAT  Mülteci Kampındaki Çatışmalarda 1 Siyonist Yaralandı

Bu hadiseler hızlı bir şekilde Tavari ve Bereksat mahalleleri arasında çatışmaya neden oldu ve etrafa yayılarak sebze pazarına kadar ulaştı. Çatışmalarda ateşli silahlar, el bombaları ve B7 tipi roketler kullanıldı.

Muhammed El-Cendavi’nin ailesi de çocuklarının öldürülmesini protesto amacıyla alt yolu kapattılar.