KUDÜS ve AKSA, Ramazan Hazırlığı Yapıyor

Kudüs’ün Eski Belde semti mahallelerinin temsilcileri ve önde gelen şahsiyetleri, Ramazan ayına hazırlık amacıyla “Eski Belde Gençleri Komitesi” kurdu.

Komitenin Ramazan’da Mescid-i Aksa ziyaretçilerini karşılamak, Eski Belde semtini süslemek ve cemaatin Mescid-i Aksa’ya ulaşmasını kolaylaştırmak için plan yaptığı ifade edildi.

Komitenin Eski Belde semtini Hıtta Kapısı, Es-Saadiyye, El-Vad, En-Nasara ve diğer küçük mahalleler olarak bölümlere ayırdığı belirtildi.

Toplantıya katılanların Nasır Gavs’ı Eski Belde Gençleri Komitesi Başkanı seçtikleri, Imad Eş-Şeludi, Ahid Er-Reşak, Riyad Eş-Şehabi, Ferid El-Basiti, Alâ El-Haddad, Basim Cabir, İlyas Karmi, Heysem Hicazi, Yasir Necib ve Endriye Bahbah’ın da komite üyeliğine getirildiği kaydedildi.

Toplantıda Eski Belde Gençleri Komitesi’nin Eski Belde’nin sesi olması ve gönüllü gençlerin rolünün güçlendirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldığı ifade edildi.

Eski Belde Gençleri Komitesi, Filistinlilerden Cuma günleri ile Ramazan geceleri ve özellikle Kadir Gecesi’nde komitenin talimatlarına uymalarını istedi.

Komite ayrıca Eski Belde sakinlerine de seslenerek, Mescid-i Aksa ziyaretçilerine yardım eli uzatmaları çağrısında bulundu.