Korona Virüs ve İsrail İşgali Altında Kudüs…

Mescidi Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgalci İsrail’in koronavirüs salgınından yararlanarak Kudüs’teki işgalini genişletmeye çalıştığı uyarısı yaptı.

Şeyh İkrime Sabri Kudüs’ün, koronavirüs ve kentte Yahudileştirme projelerine devam eden işgal salgını gölgesinde Ramazan’a girdiğini belirtti.

Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi’ne bağlı Kudüs Komitesi, internet üzerinden “Koronavirüs ve İsrail işgalinin ortasında Kudüs” başlığıyla düzenlediği etkinlikte konuşan Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin, Mescidi Aksa ve Eski Şehrin sokaklarında casus kameralarını arttırdığını söyledi.

Şeyh İkrime Sabri yaptığı konuşmada, işgal güçlerinin, Kudüs ve Eski Şehir’de korona nedeniyle gönüllü çalışan Filistinlileri engellediğini ve güvenlik güçlerinin sayısını artırdığını vurguladı.

Şeyh İkrime Sabri, Kudüs’ün Mekke ve Medine gibi kutsal olduğunu, Mescidi Aksa’nın da Mescidi Haram ve Mescidi Nebevi gibi büyük bir öneme sahip olduğunu bu nedenle Kudüs’ü muhafaza etmenin imanî bir mesele olduğunu ifade etti.

Şeyh Sabri, Müslüman ve Hristiyanların Kudüs’e yönelik kapsamlı ve stratejik bir yaklaşım göstermesi gerektiğini söyleyerek, Ramazan ayında Kudüs halkına yardım gönderilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.