KUDÜS Valisi: Halk PATLAMANIN Eşiğinde

Kudüs İşleri Bakanı ve Kudüs Valisi Mühendis Adnan El-Hüseyni, Siyonist işgal rejimi hükümetinin Kudüs’e yönelik baskılarını artırmasının şehri patlama noktasına getirdiğini söyledi.

El-Hüseyni, “Kudüs, işgal hükümetinin intikam içerikli baskı ve saldırılarına maruz kalmaktadır. Bu uygulamalar, işgal hükümetinin Kudüs ve çevresinde otorite kuramamasının acziyetini yansıtıyor. Bu acziyet, elli yıldır şehri işgal eden bu rejimin kirli çamaşırlarını ortaya koydu. İşgal rejimi siyasi ve askeri alandaki acziyetini daha çok baskı ve zulümle örtmeye çalışıyor” dedi.

Siyonist işgal hükümetinin uygulamaları yüzünden şehrin patlamanın eşiğine geldiğini hatırlatan El-Hüseyni, ufukta bir çözüm göremediklerini ifade etti.

Siyonist devlet başkanı Reuven Rivlin’in El-Amud Kapısını ziyaret etmesine de değinen El-Hüseyni şöyle dedi:

“Siyonist lider Sınır Muhafızlarıyla işgal güçlerinin moralini yükseltmek için bölgeyi ziyaret etti. Filistinlilerle sorun yaşadıkları iddiasıyla ziyarette bulunduğunu iddia etti. Halbuki işgalci olduklarını, burada ev ve toprak sahiplerinin Filistinliler olduğunu unutuyorlar.

Filistinliler şehirlerine gelip ibadet etme hakkına sahipler. İsrailliler yediden yetmişe sadece kendilerine ve çıkarlarına bakıyorlar. Başkasına bir değer vermiyorlar. Onlara göre Filistinlilerin bir ağırlığı ve önemi yok. Onlara göre Filistinliler yok hükmünde. Onları bitmeyen sorunların içine sokan da budur.”

El-Hüseyni, kenti kasıp kavuran sorunların işgalcinin uygulamak istediği güvenliğin başarısızlığı olduğunu hatırlatarak, Filistinlilerin vatanlarında huzur bulmaları için işgalin sona ermesi gerektiğini kaydetti.