Kudüs Alimlerinden MESCİDİ AKSA FETVASI

Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Vakıflar ve İslami İşler Konseyi Başkanı Şeyh Abdülazim Selheb, Kudüs ve Filistin Diyarı Genel Müftüsü ve Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin Mescid-i Aksa’yla ilgili ortak bir fetva yayınladı.

GÖZAT  Hamas: Filistinin Hiçbir Yerinde İşgale Yer Yok

Fetvada İsra Suresi ilk ayetine işaret edilerek, Mescid-i Aksa’nın isra ve miraç mucizesiyle irtibatlı olduğu belirtildi ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanların inançlarının bir parçası olduğu hatırlatıldı.

GÖZAT  Şeyh Raid Salah: Mescidi Aksa Müslümanlarındır, Pazarlık Konusu Olamaz!

Peygamber Efendimiz’in “Ancak üç mescitte ibadet amacıyla yolculuğa çıkılır: Mescid-i Haram, benim bu mescidim ve Mescid-i Aksa” buyurduğu hadise dikkat çekilen fetvada, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların inançlarında Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi ile irtibatlı olduğu ifade edildi.

GÖZAT  Mescidi Aksa Hatibi: Kudüs İSLAM TOPRAĞIDIR!

Fetvada, Mescid-i Aksa’nın sadece Filistin halkını değil dünyadaki tüm Müslümanları ilgilendirdiği dile getirilerek, bu Rabbani hakkın bugün de geçerli olduğu, dolayısıyla Mescid-i Aksa’nın hiçbir şekilde pazarlık ve müzakere konusu olamayacağı, tek bir zerre toprağından taviz verilemeyeceği bildirildi.