Kudüs Şehadet Eylemi “İntifada Kamyonu” Etiketiyle Milyonlara Ulaştı

Filistinli aktivistlerin sosyal paylaşım sitesi Twitter’da açtıkları “İntifada Kamyonu” etiketi altında binlerce Filistinli ve Arap Twitter kullanıcısı paylaşımda bulundu.

2017 yılının ilk müjdesi olarak nitelenen Kudüs eyleminden duydukları sevinci ifade edenler arasında yazarlar ve politikacılar da yer aldı.

Etiket kısa sürede 145 milyon etkileşim rakamına ulaşırken, Facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde de binlerce kişinin eylemle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştığı ifade edildi.

“İntifada Kamyonu” etiketiyle paylaşımda bulunan sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü silahlı işgal askerlerinin korkuyla kaçıştıklarını gösteren görüntülerle dalga geçti.

Özgürlüğe kavuştuktan sonra Gazze’ye gönderilen eski esir Mansur Reyyan, Twitter’daki hesabında eylem dolayısıyla duyduğu büyük sevinci dile getirerek, işgal askerlerinin arkadaşlarını bırakıp kaçıştıkları görüntüleri paylaştı.

Davetçi Muhammed Es-Sağir de “İntifada Kamyonu”nun 15 işgal askerini yere serdiğini, askerlerden bir kısmının öldüğünü ve diğerlerinin yaralandığını, işgalciler zulümde ne kadar ileri gitseler de “İntifada Kamyonu”nun Filistinli gelecek nesillere bir hakları, toprakları ve Kudüsleri olduğu gerçeğini taşıyacağını dile getirdi.