HRİSTİYAN Din Adamı: Tek Umudumuz DİRENİŞİN SİLAHI!

Güçlülerin güçsüzlere barış, adalet, sevgi, şefkat ve gerçek gözyaşı vermediğini belirten Müsellem, Filistin halkına seslenerek, “Elindeki tek gerçek silahındır” dedi.

Filistinlilerin en güçlü silahının kendisine ilham veren, silah taşıyan ve halkının acı çektiğine inanan genç olduğunu kaydeden Müsellem, o gencin kendilerine işgal altındaki kutsal mekanları yeniden kazandıracağını ifade etti.

“Evet; silahların birleştirilmesini istiyoruz. Fakat korkakların elinde değil. Bilakis halkları için canlarını feda eden cesur insanların elinde birleşmesini istiyoruz” diyen Müsellem, Filistin direnişinin silahına uzanan elin koparılması gerektiğini söyledi.

Müsellem, Filistin halkının ayağa kalkıp haklarını talep etmeye ve gasp edilen haklarını geri almak için elinden gelen her yolla direnmeye hakkı olduğuna dikkat çekti.

Filistinlilerin terörle suçlanmamalarını isteyen Müsellem, güçsüzlere karşı güçlülerin ve işgalcilerin yanında yer alanların terörist olduklarını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump’a da seslenen Hıristiyan din adamı, “Terörist sensin. Çünkü uluslararası hukuku herkese eşit şekilde uygulamıyorsun” dedi.