Kudüs İslami Heyetlerinden Mescidi Aksa Çağrısı

Yüksek İslami Heyet, Fetva Dairesi, Vakıflar ve İslami İşler Konseyi ile Kudüs Vakıfları Konseyi’nin yayınladıkları ortak bildiride, “İşgal yönetimi Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da sükunet istediğini iddia ederken bir yandan da fanatik terör örgütlerinin Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yapmalarına izin veriyor” ifadesine yer verildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail'i Bayramda EYLEM KORKUSU SARDI

Bildiride, önümüzdeki Perşembe günü Yahudilerce kutsal sayılan Hamursuz (Pesah) Bayramı münasebetiyle Mescid-i Aksa bitişiğindeki Emevi Sarayları bölgesinde kurban kesme, Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme, baskınlara çocukları da getirme ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda büluğ töreni yaparak içki içme çağrıları yapıldığı hatırlatıldı.

GÖZAT  Siyonist Örgüt: Mescidi Aksa'ya BASKIN YAPIN

Bildiride ayrıca, fanatik Yahudi örgütlerinin işgal yönetiminin teşvikiyle yaptıkları sistematik baskın çağrılarının amacının Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da gerginlik çıkarmak olduğu dile getirildi.

Kudüs’teki İslami kurumlar ve heyetler, Filistin halkını Mescid-i Aksa’da namaz kılmaya ve baskınlara karşı nöbet tutmaya davet ederek, İslam ülkeleri yönetimlerinden de Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılara son vermek için gerekli tedbirleri almalarını istedi.