Siyonist İsrail’i Bayramda EYLEM KORKUSU SARDI

İsrail İç Güvenlik Örgütü Şin Bet’in Başkanı Nadav Argaman, İsrail Meclisi Knesset’teki Güvenlik ve Dışilişkiler Komisyonu’nda yaptığı konuşmasında, Filistin ve Lübnan cephesindeki sükunetin geçici olduğunu, Hamas’ın gelecek ay kutlanacak olan Yahudi Fısıh bayramında büyük feda eylemleri düzenlemeye hazırlandığını söyledi.

GÖZAT  Kudüs'te Kamyonlu Eylemde 4 İsrail Askeri Öldü 20'si Yaralandı

El-Kassam Tugayları’nın 27 Mart 2002’de, Siyonistlerin Netanya olarak adlandırdığı Ummu Halid beldesindeki Park Otel’de düzenlediği şehadet eyleminin yıl dönümüne bir hafta kala, Siyonist işgal yönetimini muhtemel feda eylemleri korkusu sardı.

İsrail İç Güvenlik Örgütü Shin Bet’in Başkanı Nadav Argaman, Filistin ve Lübnan cephelerinde yaşanan sükunetin kalıcı olmadığını, sükunet halinin Hamas’ın gelecek ay kutlanacak olan Yahudi Fısıh bayramı münasebetiyle düzenleyeceği büyük feda eylemleriyle bozulabileceğini söyledi.

GÖZAT  Siyonist İsrail'de Hamas'ın Yeni Gazze Lideri Korkusu

Argaman konuşmasında Hamas’a işaretle “Yahudi Fısıh bayramı öncesinde şüphesiz ki terör hücreleri, eylemler düzenleyip bölgeyi ateşe vermek için çalışacaklardır. Elbette ki bizim de hedefimiz bayram süresince İsrail devletinin tamamını, sükunetin kaplamasıdır. Şuan yaşadığımız sükunet, nisbi bir durumdur. Bu bizi yanıltmamalı. Hamas ve İslami Cihad’a bağlı uluslar arası terör hücreleri, İsrail devletine karşı operasyon düzenlemek için durmaksızın çalışıyor. Biz de gece gündüz bu eylemleri boşa çıkarmak için çalışıyoruz.” dedi.

GÖZAT  İşgal Rejimini Kudüs Eylemi Korkusu Sardı

Bölgede uzun yıllar etkisi görülecek jeostratejik değişikliklerin yaşandığını ifade eden Argaman, “İsrail, Ekim 2015’te başlayıp 2016’ının ilk çeyreğine kadar süren terör saldırılarına maruz kaldı. Bu terör dalgasına karşı muamele etmesini bildik” şeklinde konuştu.

Argaman’ın endişelerinin kaynağı olan Park Oteli saldırısı, 25 yaşındaki el-Kassam mücahidi Abdulbasit Avde tarafından gerçekleştirilmişti. Tel Aviv yakınlarında düzenlenen bu şehadet eyleminde 36 Siyonist ölmüş, 40’ı ağır olmak üzere 190 Siyonist yaralanmıştı.