KIZILHAÇ: Açlık Grevindekilerin Sağlık Durumu Ciddi

Konuyla ilgili açıklamada yapan Kızılhaç Örgütü’nün İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarındaki sağlık bölümü başkanı Gabriel Salazar yaptığı basın açıklamasında “Kızılhaç Örgütü’ne bağlı doktorlar esirleri düzenli olarak ziyaret etmektedirler. Durumlarını yakından takip ediyoruz. Açlık grevinde 6 haftayı geride bırakan esirler ve esirlerin belki de dönüşü olmayan sağlık sorunları karşısında endişe ediyoruz. Şu anda çok kritik bir aşamaya giriyoruz” dedi.

GÖZAT  Filistinli Lider İsrail'e HAPİSHANEDEN MEYDAN OKUYOR

Uluslararası kuruluş olarak açlık grevini desteklemedikleri gibi karşı da durmadıklarını belirten Salazar, “Bununla birlikte açlık grevindeki esirlerin onurları ve bedeni selametleri için uğraşıyoruz. Bu bilinçten hareketle teşkilat açlık grevindeki esirleri ziyaret eden görevliler sayısını artırdı ve İsrailli yetkililerle gizli görüşme ve diyaloglarını da artırdı” ifadesini kullandı.

Salazar açıklamanın sonunda, yakınlarını ziyaret edemeyen esir ailelerinin yaşadıkları sıkıntı, duydukları endişeyi gözleriyle müşahede ettiklerini ifade etti.

GÖZAT  İSRAİL, Filistinli HASTA KIZ KARDEŞLERİ Gözaltına Aldı

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan yüzlerce esir, insani talepler için 17 Nisan’da açlık grevine başladı.

Açlık direnişinde kırkıncı gününe giren Filistinli esirlerden onlarcası ayakta duramıyor, sürekli baygınlık geçiriyor ve bir kısmı hastanelerde müşahede altında tutuluyor.