KATAR Eski Başbakanından İsrail-Arabistan-İran-Yemen İTİRAFI

Kanada’da yayın yapan bir medya kurumu ile röportaj yapan eski başbakan Hamad b. Casim, Suudi Arabistan’la yaşanan son ihtilafları hakkında tarihi itiraflarda bulundu.

Eski Katar Başbakanı, Yemen ve İran aleyhinde yapılan birçok komploda Suudilerle ortak olduklarını itiraf ederek, “Suudili kardeşlerimizden bunu beklemiyorduk. Bu kabul edilir bir şey değil. Zannedersem Suudili yöneticiler siyasette henüz yeni ve tecrübesizler” diye konuştu.

GÖZAT  MOSSAD Eski Şefi: KATAR'ın Politikası İSRAİL-AMERİKA İle Aynı

Arabistan İle Birlikte İran’a Karşı Komplo Kurduk

Hamad bin Casim, bölge siyasetlerinin yanlış olduğunu anladıklarını itiraf ederek şöyle konuştu: “Evet biz bölgeye dönük bazı siyasi hesap kitaplarda yanlış yaptık. Fakat bunları Körfez ülkelerinin memnun etmek için yaptık. Suudi Arabistan İran’a karşı Amerika ve İsrail’in emir ve isteklerini yerine getiriyor.

Bu yolda çok para da harcıyor. Biz Yemenli kardeşlerimize karşı yapılan insan dışı saldırılara ortak olduk. Fakat bu saldırılardan pişman olup, hem siyasi hem savaş meydanı kayıplarına neden olan saldırıların durmasını isteyince düşmana dönüştük.”

GÖZAT  KATAR Dışişleri: HAMAS Bir Filistin DİRENİŞ Hareketi

Terörizmin Kaynağı Suudi Arabistan

Katar’ın terörizme destek vermediğini ve vermeyeceğini, teröristlerle savaş halinde olduklarını belirten Katar Eski Başbakanı, “Oysa Suudi Arabistan Vahhabi inancına ve fitneci Şeyhlere sahip. Teröristlerin çoğu ya Suudi ya da Suudi camilerinde eğitim görmüşler” diye konuştu.

Ahmaklara Cevap Vermiyoruz

Katar’ı tehdit eden Suudi veliahdı Muhammed b. Salman’a da cevap veren Katar Eski Başbakanı, “Biz siyasette yeni olanlar ve ahmaklara cevap vermiyoruz.

GÖZAT  Katar: İsrail İle MÜKEMMEL İlişkilerimiz Var!

Tüm bu sonuçların, Yemen’e saldırının ve koalisyonun kayıplarının, özellikle de Suudi güçlerinin kayıplarının asıl müsebbibi bu cahilin yüzsüzlükleri.

Şu da bilinmelidir ki biz kolay lokma değiliz. Küçük bir ülke olduğumuz doğrudur, fakat güçlü ve uluslararası itibarı olan bir ülkeyiz” dedi.