Kassam Tugayları, İsrail Suikast Birimi Ganimetlerini Sergiledi

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusu “Sayeret Matkal” isimli özel komando birliğinin Gazze Şeridi’ne düzenlediği başarısız operasyonda geride bıraktığı malzemelerden ve araçlardan bazılarının görüntülerini yayınladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, internet sitesinde yayınladığı fotoğrafların özel birliğin güvenli bir şekilde geri çekilmesi için işgal ordusunun Han Yunus’un doğusuna düzenlediği hava saldırısı sırasında işgal askerlerinin geride bıraktıkları elektronik cihazlardan ve askeri malzemelerden bazılarına ait olduğunu bildirdi.

El-Kassam Tugayları, ele geçirilen cihazların ve malzemelerin işgal ordusu özel birliğinin operasyonu hakkında çok önemli bilgiler verdiğini ve gizli sırları deşifre eden kara kutu görevi gördüğünü açıkladı.

Haberde, işgal ordusu özel birliğinden ele geçirilen askeri malzemeler ve cihazlar arasında kazı sesinin duyulmasını engelleyen örtü, solunum ve havalandırma cihazları, kesme ve kazma aletleri, olası arızaları giderme aletleri, kazı bölgesindeki izleri yok etmek için kısa sürede büyüyen otlara ait tohumlar, hayvanların sessiz bir şekilde avlanmasını sağlayan bir tüfek olduğu belirtildi.

El-Kassam Tugayları ayrıca işgal güçlerinden ele geçirilenler arasında susturuculu bir tabanca ile kum tepeciklerini kolayca aşmak için hafif fakat ağır yükler taşıyabilen levhalar da bulunduğunu ifade etti.