Kassam Tugayları Mücahidi Ebu Nadi Vefat Etti

assam Tugayları mücahitlerinden ve aynı zamanda polis memuru olan Abdüsselam Ebu Nadi’nin ani kalp krizini geçirerek vefat etmesi, Gazze’de derin bir üzüntüye neden oldu.

Birkaç sene önce Ebu Nadi’nin çalıştığı Gazze Şeridi’ndeki Şifa Hastanesinde acı içinde ağlayan bir bebeğin elinden tuttuğu video, sosyal medya üzerinden yoğun ilgi görmüştü.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, kalp krizi geçirerek vefat eden mücahit kahramanını Gazze Şeridi’nde son yolculuğuna uğurladı.

Kassam Tugayları, bugün vefat eden 42 yaşındaki Abdüsselam Ahmed Ebu Nadi’nin cenaze namazını Gazze Şeridi’nin Şeyh Rıdvan mahallesindeki Ömer Bin Hattab camisinde kıldı. Cenaze namazı sonrası yapılan konuşmalarda, ‘insanlık polisi’ olarak bilinen Ebu Nadi hakkında övgü dolu açıklamalarda bulunuldu.

Kassam Tugayları yaptığı açıklamada, “Ebu Nadi, Allah yolunda cihad eden, bedeller ödeyen, fedakâr, cefakâr ve mübarek bir hayattan sonra Rabbine kavuştu. Onun temiz, pak ve asil şehitlerden olduğuna inanıp öyle kabul ediyoruz. Allah en doğrusunu bilir.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında, Allah’tan onu şehitlerden kabul etmesi, cennetin geniş bahçelerinde barındırması temenni edilip ailesine ve yakınlarına güzel sabırlar vermesi için dualar edildi.