Kassam Mücahidleri İsrail’e Yiğitçe Direniyor

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, birçok noktadan Gazze Şeridi’ne giren işgal güçleriyle 29 gündür kahramanca savaşırken, işgal ordusuna ait alanlara ve Yahudi yerleşkelerine füze atmaya da devam ediyor.

İşgal rejimi, işgal ordusunun kara harekâtına başladığı günden bu yana 25 askerinin ve subayının öldüğünü, 250’den fazlasının da yaralandığını resmi olarak itiraf etti.

Gazze kentinin kuzeyinde işgal ordusu askerlerinin gizlendiği bir binayı hedef alan El-Kassam Tugayları, 5 askeri öldürdü ve birçok askeri de yaraladı.

Gazze Şeridi yakınlarında kurulu Nir Am Kibbutzu’nu füzelerle vuran El-Kassam Tugayları, Beyt Lahiya ve Cuhru’d-Diyk bölgelerinde toplanan işgal askerlerini havan mermisiyle hedef aldı.

Aksa Tufanı Operasyonu 7 Ekim’de mücahitlerin Gazze Şeridi sınırı yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerine ve işgal ordusuna ait askeri alanlara havadan, karadan ve denizden düzenledikleri sürpriz baskınlarla başladı.

Operasyonun başından bu yana El-Kassam Tugayları çok sayıda işgal askerini ve Yahudi yerleşimciyi öldürdü ya da esir aldı.

İşgal rejimi, hayatını kaybeden işgalci sayısının 2000’e ulaştığını ve yaralı sayısının da 6000’i geçtiğini, yaralılardan yüzlercesinin durumunun ağır olduğunu açıkladı.