İsrailli Bakan: Suriye’nin Füzeli Cevabı TEHLİKELİ

Siyonist İsrail rejiminin konut Bakanı İsrailli savaş uçaklarının Suriye ordusunun ülkenin doğusundaki mevzilerine saldırmasından bir gün sonra “Şam’ın füze ile yanıt vermesi, Tel Aviv için tehlikelidir” dedi.

Yoav Galant açıklamasının devamında, “Rus füze sisteminin Suriye’de bulunması ve Suriye ordusunun son dönemdeki zaferleri Şam’a öz güven kazandırmış” diye konuştu.

GÖZAT  SURİYE JETLERİ İsrail Savaş Uçağını Düşürdü

İsrailli savaş uçakları Cuma günü Lübnan hava sınırlarını ihlal ederek, Batı yönünden Suriye sınırlarını ihlal etti ve ülkeye girdikten sonra, Tedmur şehrine yakın bir kaç mevziyi bombaladı.

Suriye ordusu söz konusu saldırılardan sonra, bir bildiride Suriye ordusunun hava savunma güçlerinin bir İsrailli savaş uçağını işgal edilmiş Filistin topraklarında düşürebildiğini belirtti. Suriye ordusunun bildirisinde bir diğer savaş uçağına da ciddi hasar verebildikleri yer alıyor.

GÖZAT  Siyonist İsrail Jetleri Suriye'ye Saldırı Düzenledi

Siyonist rejimi ordusu ise savaş uçaklarının hiç bir zarar almadığını ve Suriye füzelerini gök yüzünde imha ettiklerini iddia etti.

Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Benyamin Netanyahu ilk defa Suriye hava sınırlarını ihlal ettiğine yönelik itirafta bulunda ve İsrailli savaş uçaklarının Hizbullah’a gönderilen gelişmiş silah kervanlarını hedef aldığını iddia etti.

GÖZAT  İsrail Bu Kez De İHA İle Suriye'ye Saldırdı

Netanyahu, İsrail’in nerede Hizbullah’a silah gönderileceğini hissederse, ve operasyon koşulları olursa devreye gireceğini iddia etti.

Siyonist İsrail rejiminin söz konusu saldırısının Netanyahu’nun Putin ile görüşmesi ardından gerçekleşmesi, akıllarda bazı soru işaretlerine yol açmıştı ancak söz konusu hava saldırısı ardından, Rusya Siyonist İsrail rejiminin Rusya elçisini çağırdı ve bu konu ile ilgili açıklama yapmasını istedi.

GÖZAT  İsrail'den Suriye Tehdidi: Yine Uçaklarımızı Hedef Alırsa

Siyonist İsrail rejiminin Suriye hava sınırlarını ihlal etmesi ardından, Suriye Dışişleri Bakanı ayrı bir mektupta BM ve Güvenlik Şurasından, Siyonist rejimini Suriye hava sınırını ihlal ettiğinden dolayı kınamasını istedi.

İsrailli askeri uzmanların görüşüne göre, İsrail’e ait savaş uçağının Suriye hava savunma sistemi tarafından düşürülmesi olayı, aslında 2011’den bu yana Siyonist rejimi ile Suriye arasında gerçekleşen en tehlikeli olaydır.

GÖZAT  İsrail: Suriye Konusunda TÜRKİYE İLE HEMFİKİRİZ!

Siyonist İsrail rejimi ordu sözcüsü gece sularında söz konusu bölgelerdeki siren sesinin de bu askeri operasyonlardan dolayı duyulduğunu belirtti.

Bu doğrultuda İsrailli medyalar olay zamanında Kudüs ve Batı Şeria’da korkunç bir patlama sesinin duyulduğunu ve söz konusu patlama seslerinin Suriye hava savunma sisteminin attığı füzelerin kalıntıları ve İsrail’in Hits füzelerinden dolayı oluştuğunu vurguladı.