İşgalci İsrail’den Kudüs’te Gösteriye Müdahale

Dün, İsrail işgal kuvvetleri işgal altındaki Batı Şeria’da birçok Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynaklar, açlık grevcilerini desteklemek için başlatılan yürüyüşlere müteakip, İsrail işgal güçleriyle yaşanan çatışmalar sırasında onlarca Filistinlinin yaralandığı bildirdi.

GÖZAT  Karikatür: Siyonizm-İsrail Çağımızın VAHŞİ CANAVARI

Ramallah ve el-Bireh kentlerinde (işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyinde), İslam işgal kuvvetleri ile Filistinliler arasında Tammas’taki beş alanda (Beit El, Jabal el-Tawil, Bituina, Deir Abomshal ve Saleh) çatışmalar başladı. Çatışmalarda gerçek ve plastik mermi ve gaz bombaları kullanıldı, en az yedi genç yaralandı.

Yerel kaynaklara göre, İsrail işgal kuvvetleri, Ramallah kentinin batı girişinde çıkan çatışmalar sırasında biri yaralı olmak üzere beş genci gözaltına aldı.

GÖZAT  Kudüs İşgal Konutları AMERİKA HİMAYESİNDE

Beytüllahim kentindeki Filistin Kızılay Derneği, sağlık ekiplerinin gazdan etkilenen 11 kişiyi tedavi ettiğini söyledi.

Görgü şahitleri, İsrail işgal kuvvetlerinin vurulduktan sonra genç bir adamı gözaltına aldığını, Khader kasabasındaki “Um Rakaba” alanında çıkan çatışmalarda bir kişinin gerçek mermilerle yaralandığını bildirdi.

GÖZAT  İsrail Kudüs Mahallelerini YERLEŞİM BİRİMLERİYLE KUŞATIYOR

Diğer yandan işgal altındaki Kudüs şehrinde Filistinli gençler Shu’fat mülteci kampının yakınındaki askeri kuleye havai fişeklerle saldırdı; Kampın girişindeki çatışmalar sırasında birkaç genç yaralandı.

Ayrıca, Kudüs’teki Anata ve El Eizariya’da birkaç Filistinlinin plastik mermi ve gazdan etkilenme sonucu yaralandığı da öğrenildi.

GÖZAT  ESİRLERİMİZ Gücünü Filistin Halkından Alıyor

El Halil kentinde, İsrail işgal kuvvetleri ile Filistinliler arasında Al-Zawia bölgesinde çatışmalar yaşandı. Filistinlilerin taş ve boş şişe attığı çatışmalarda birkaç Filistinli plastik mermi ve gaz zehirlenmesi nedeniyle yaralandı.

Kentin kuzeyinde Beit Ummar kasabasının girişinde de benzer alanlarda taşlama ve yanan lastiklerle çatışmalar çıktı.