Kudüs İşgal Konutları AMERİKA HİMAYESİNDE

Gazete verdiği haberde, getirilen kısıtlamaların kaldırılması neticesinde yakında Beitar Illit Yerleşkesinde 600 konutun yapılacağını belirterek, işgal altındaki Gilo Yerleşkesinde de 113 konut inşaatının ihaleye çıkarılacağını ifade etti.

GÖZAT  Siyonist İsrail, Kudüs'te 25 Bin İşgal Konutu Yapıyor

Gazetenin verdiği bilgiye göre, işgal altındaki Kudüs’te konut inşaatının hareketliliği bir ay önce Siyonist Başbakan Netanyahu’nun ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmenin ardından başladı.

ABD Başkanı Trump ile görüşen Netanyahu, Kudüs ve çevresindeki yerleşkelerde konut inşaatı için artık herhangi bir engelin olmadığını ve askıya alma işini artık kaldırdıklarını iletmiş, ardından işgal altındaki Filistin topraklarında yeni yerleşke inşaatı yanında var olanların genişletilmesi planları hayata geçirilmişti.

GÖZAT  NİJERYA: Vicdan Sahibi Her İnsan İSRAİL İŞGALİNE KARŞI DURMALI

Siyonist işgal rejimindeki Kanal 2 televizyonu, işgal hükümetinin Kudüs’ün işgal edilişinin ellinci yıl dönümünde şehrin içinde ve dışında 25 bin konut inşa etme planı yaptığını belirtti.

Kanal 2 televizyonu verdiği haberde, İskân Bakanlığının var olan Yahudi mahallelerini genişletmek için 25 bin konutluk projeyi hükümete sunacağını, bu planda yer alan 15 bin konutun Filistinlilerin müstakbel devletlerinin toprağı olarak gördükleri Yeşil Hat’tın dışında yer aldığını ifade etti.