Siyonist İSRAİL Zindanları TIKA BASA Doldu

İsrail’in sözde yüce divanı 15 mart tarihinde İsrail cezaevleri yönetimine yazılı bir emirle cizaevlerindeki tüm tutuklu ve mahkumların en az 3 metre karelik bir alana sahip olmaları gerektiğini bildirmiş ancak bu emir şu ana kadar icra edilmemiştir.

Avukatlardan biri ise, avukatların bu durumu kendi müvekkillerinin yararına kullanmaları gerektiğini ve müvekkillerine hapis cezası verilmesini engellemeleri gerektiğini bildirdi.

Öte yandan İşgal rejimi mahkemesi 1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren Filistin İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah’ın şartlı serbest bırakılmasını karara bağlayacağı duruşmayı iki gün erteledi.

Şeyh Raid Salah’ın avukatı Halid Zebarika, Hayfa’daki Sulh Mahkemesi’nin yapılması gereken duruşmayı Çarşamba gününe ertelediğini söyledi.

Mahkeme, duruşmayı erteleme kararına Şeyh Raid Salah’ın ev hapsi süresince kullanacağı elektronik kelepçeyle ilgili raporun mahkemeye ulaşmamasını gerekçe gösterdi.

Avukat Zebarika, işgal mahkemesinin ileri sürdüğü gerekçeyi eleştirerek, mahkemenin Şeyh Raid Salah’ın şartlı tahliyesini kasıtlı olarak geciktirdiğini ifade etti.

Hayfa’daki Sulh Mahkemesi, Şeyh Raid Salah’ın davası sona erene kadar ev hapsi şartıyla serbest bırakılmasını kabul etmişti.

İşgal mahkemesinin şartına göre Şeyh Raid Salah’ın kendi kenti Ummu’l-Fahm’da değil Kefer Kuna’da bir evde ev hapsinde tutulacağı ve basına konuşmasının yasak olduğu kaydedildi.