İŞGAL Askerlerinden, Ramon CEZAEVİ Baskını…

Hukuk kaynaklarının verdiği bilgilere göre İsrail’in Ramon Cezaevi yönetimine bağlı güvenlik güçleri cezaevinin bir bölümüne baskın düzenleyerek esirlere saldırdı, çirkin muamelelerde bulundu ve şiddet uyguladılar.

Filistin Esir Kulübü teşkilatı olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada İsrail güvenlik güçlerinin Ramon Cezaevi’nin 1 nolu bölümüne baskın düzenlediğini ve orada bulunan 120 esirin tamamını başka bir yere naklettiğini ifade etti. Ancak açıklamada esirlere yönelik çirkin muamelelerin ve şiddet uygulamalarının ayrıntısı hakkında bilgi verilmedi.

İşgal zindanlarındaki Filistinli esirler hakkında dün yayınlanan bir raporda 2018 sonu itibariyle işgal zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin sayısının altı bini geçtiği, bunlardan 250 kişinin ergenlik yaşının altında çocuk, 54 kişinin genç kız veya kadın, 8 kişinin Filistin Parlamentosu üyesi milletvekili, 27 kişinin gazeteci, 450 kişinin idari tutuklu, 750 esirin de hasta olduğu ifade edilmişti. Raporda hasta esirlerden 200’ünün acil müdahaleye ihtiyacının olduğu belirtilmişti.