İsrail: Suriye’de İslami Cihad’a Saldırı Düzenledik

İşgal rejiminin Savaş Bakanı Naftali Bennett, 12 Kasım 2019 tarihinde İslami Cihad Hareketi’nin Genel Sekreter Yardımcısı Ekrem El-Acuri’yi öldürme girişiminin ve hareketin Şam’daki askeri sorumlusunu hedef alan saldırının İsrail tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Haaretz adlı İsrail gazetesinde yayınlanan bir haberde bu açıklamanın El-Acuri’yi öldürme girişiminin başarısız olduğu saldırının İsrail tarafından gerçekleştirildiğine dair ilk resmi itiraf olduğuna dikkat çekildi.

El-Acuri’nin Şam’daki evi, İslami Cihad Hareketi tarafından yapılan açıklamada İsrail uçakları olduğu belirtilen uçaklar tarafından hedef alınmıştı. Saldırıda El-Acuri’nin oğlu şehit olmuş kendisi ise yaralanmıştı.

İşgal güçleri eş zamanlı olarak İslami Cihad’ın askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları’nın Gazze’deki komutanı Baha Ebu’l-Ata’ya saldırı düzenlenmişti ve saldırıda Ebu’l-Ata ile eşi şehit olmuştu.

Naftali Bennett, siyonistlerin Kanal 12 televizyonuna yaptığı açıklamada kendisinin Savaş Bakanlığı görevini devraldığında Baha Ebu’l-Ata’yı hedefe koyduğunu, ona yönelik saldırı düzenledikleri sırada İslami Cihad’ın Şam’daki liderini de hedef alan bir saldırı düzenlediklerini belirtti.