İSLAMİ CİHAD: Trump Filistin’e ŞER Getirdi

Gazze’deki Filistinli gruplar, ABD Başkanı Donald Trump’ın bölgeye ziyaretini protesto etti.

Hamas yöneticilerinden Mansur Berik, Refah kentinde düzenlenen gösteride yaptığı konuşmada, hareketinin terörist bir oluşum olmadığını, Hamas’ın diğer Filistin gruplarının ve halkın hakları ile işgal edilmiş topraklarını istediğini söyledi.

GÖZAT  Filistinlilerden TRUMP'a Etiketli HAMAS Cevabı

İşgale karşı direndiklerini kaydeden Berik, bunun uluslararası kanunların desteklediği bir hak olduğunu ifade etti.

“Trump’a hoş gelmedin diyoruz”

İslami Cihad hareketi yöneticilerinden Ahmed el-Mudellel de Trump’ın bölgeye ziyaretini kınadı.

“Trump’a hoş gelmedin diyoruz. Çünkü beraberinde milletimiz için hayır getirmedi. Bölgede ABD-İsrail hegemonyasını pekiştirmek amacıyla buralara geldi. Bütün millet onlara tabi olsun istiyor.” diyen Mudellel, Trump’ın ziyaretinin daha çok ayrılık çıkarma amacı taşıdığını ifade etti.

GÖZAT  TRUMP: Araplar ve İsrail'in Ortak Düşmanı İRAN

Mudellel şunları söyledi:

” (Trump) Maalesef davamızdan bahsederken, başta Hamas olmak üzere direniş hareketlerini suçlamaya başladı. Hamas, Filistin topraklarında direnişin bayraktarlığını yapıyor. Milletimizin onurunu ve şerefini, İslam ve Hristiyanlığın kutsal değerlerini savunan bu direniş tüm gruplarıyla özgürdür.”

GÖZAT  HAMAS: MÜSLÜMAN Liderlerin TRUMP'a Tepkisizliği UTANÇ VERİCİ

Trump, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen ABD-Arap ve İslam Ülkeleri Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “El-Kaide, DEAŞ, Hizbullah ve Hamas bölge için terör tehdidi oluşturuyor.” ifadesini kullanmıştı.

ABD Başkanı Trump, İsrail’e gerçekleştirdiği bir günlük resmi ziyaretin ardından, bugün işgal altındaki Batı Şeria’nın Beytüllahim kentine geçerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelmişti.