İslami Cihad: Filistin’e Her Saldırının Karşılığı Olacak!

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, Siyonist rejimi, Gazze Şeridi’ne herhangi bir saldırıda bulunmasının sonuçları hakkında uyardı ve hiçbir saldırının cevapsız kalmayacağını vurguladı.

Ziyad en-Nehale, düşmanın tüm saldırı ve işgalleriyle mücadele etmek için, fedakârlık ve özveride bulunarak, birlik içerisinde cihat yolunun devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Ziyad en-Nehale şu ifadelerde bulundu: ‘İslami Cihat Hareketi, Hamas ve diğer direniş gruplarıyla birlikte, herhangi bir saldırıya cevap verilmesini ve bu alanda direnişin birliğini vurgulamaktadır ve hiçbir saldırı karşılıksız kalmayacaktır.’

En-Nehale, İslami Cihad Hareketinin Filistin halkının çeşitli gruplarından olan ve zafere ulaşıncaya kadar kanlarıyla direniş yolunu devam ettirmekten kaçınmayan direniş şehitlerinin ailelerine ve evlatlarına olan sadakatini vurguladı ve onları takdir etti.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri sözlerine şöyle devam etti: ‘Cihat ve direniş erleri bir ay önce düşmanın saldırılarıyla mücadele etti ve bu düşman bir gün bile kuşatmasından ve katliamından vazgeçmedi.’

Filistin’den gelen diğer bir haber ise, Kudüs hapishanelerindeki Filistinli üç mahkûmun esaretlerinde yeni yıla girmeleridir. 34 yaşındaki Ahmet Cuma Serhan Ebu Cezer, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah şehrindendir ve 2003 yılından beri Siyonist rejim hapishanesindedir ve esaretinin üzerinden 16 yıl geçmiştir.

35 yaşındaki Remzi Abdurrahman Ceber Salih de 14 yıldır tutukludur ve Mahmud Yusuf Süleyman Ebu Kuveyder ise esaretinin yedinci yılını doldurmuştur.