SİYONİST Netanyahu: RUSYA İle SURİYE’de Koordinasyon Sürecek!

Siyonist İsrail Başbakanı Netanayahu 73. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Görüşmeleri’ne katılmak için ABD’nin New York kentine yapacağı seyahatten önce gazetecilere konuştu.

İşgalci İsrail Başbakanı “İran’ın Suriye’deki askeri tahkimatını önlemek için harekete geçmeyi ve İsrail ordusu (IDF) ile Rus ordusu arasındaki askeri koordinasyonu sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Siyonist Netanyahu ayrıca Suriye’deki koordinasyonu ele almak üzere iki ülkenin askeri heyetlerinin yakında görüşmesi konusunda dün telefonla görüştüğü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le mutabık kaldıklarını da söyledi.

Korsan İsrail Başbakanı “Bu çalışma gruplarının bu amaca (Suriye’deki koordinasyon) ulaşmak için yakın zamanda görüşmesi hususunda Rusya Devlet Başkanı Putin’le anlaşmaya vardım” ifadelerini kullandı.

İl-20 uçağının Suriye hava savunma unsurlarınca yanlışlıkla düşürülmesini ‘trajik’ olarak niteleyen Netanyahu “Son 3 yıldır İsrail, Suriye’de İran’ın askeri tahkimatını ve ölümcül silahların İran tarafından Lübnan Hizbullah’ına transferi girişimlerini önlemekte büyük oranda başarılı oldu” dedi.