Patlamadan Önce, İsrail Ordusuna Lübnan Altyapısını Yok Etme Emri

Hayom gazetesi Siyonist rejim Savaş Bakanı Benny Gantz’ın, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamadan kısa bir süre önce, Lübnan altyapısını yok etme emri verdiğini ifşa etti.

Siyonist gazete, Benny Gantz’ın İsrail ordusuna verdiği yeni emirlerinin arasında ordudan Hizbullah’ın İsrail’e karşı herhangi bir operasyonunda Lübnan alt yapısının hedef alınmasını istediğini duyurdu.

Hayom gazetesi Siyonist rejim Savaş Bakanı Benny Gantz’ın İsrail ordusuna Hizbullah’ın İsrail’e karşı herhangi bir operasyonunda Lübnan alt yapısını yerle bir etmeleri emrini verdiğini duyurdu.

Gazete haberine şunları da ekledi; İsrail Savaş Bakanı açıkladığı yeni talimatlarla Hizbullah’ın İsrail hedeflerine saldırısı halinde orduya Lübnan alt yapısını yerle bir etmek için gerekli yetkiyi verdi.

Bu gazetenin haberinin bir diğer kısmında Gantz’ın İsrail ordusundan Hizbullah’ın intikam alma girişiminde bulunması halinde Lübnan’ın alt yapısını hedef alan engelleyici ve sert bir plan hazırlamalarını istediği yer alıyor.

Gazete üst düzey bir İsrail ordu mensubundan naklederek şöyle devam etti; Gantz geçtiğimiz gün bu talimatları İsrail Genelkurmay başkanı Aviv Kochavi ve diğer üst rütbeli komutanlarla yaptığı görüşmede açıkladı.

Aynı gazete yine bir güvenlik kaynağından naklettiği haberinde, Kochavi ile yapılan bu ortak görüşmede ordunun konumu gereği Hizbullah’ın operasyonlarında yalnızca kendisinin değil Lübnan ve hükümetin de bu konuda sorumlu tutulması gerektiğini vurguladı.

İsrail ordusunun değerlendirmelerine göre, Lübnan Hizbullah’ı Suriye’de İsrail ordusu tarafından şehit edilen askerinin intikamını almak için bir operasyon düzenlemekten vazgeçmeyecek. Bu nedenle İsrail ordusu geçtiğimiz günlerden itibaren işgal topraklarının kuzeyinde üst derecede teyakkuza geçti.