İSRAİL’den, İSLAM Ülkelerine SANAL Elçilik!

Siyonist İsrail Rejimi, sözde İslami yönetimlerle olan ilişkilerini geliştirmek amacıyla önceden Twitter’da kurduğu “İsrail Körfez’de” isimli hesabı yeniden aktif hale getirdi.

Söz konusu Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Siyonist İsrail ile Körfez rejimleri arasında ilişkilerin geliştirilmesinin istendiği yönünde şu açıklamaya yer verildi:

“Umarız bu sanal büyükelçilik Körfez halkı ve İsrail halkı arasında farklı alanlarda derin anlayışın gelişmesine katkı sağlar”

Siyonist Netanyahu’nun sözcüsü Ofir Gendelman da konu hakkında şunları söyledi:

“Değerli Körfez takipçileri bu hesap sizin için var, aramızdaki diyalog imkanlarını genişletmeyi hedefliyoruz.”

Son dönemde Arap Rejimleri, Siyonist İsrail ile normalleşme adına şu süreçlerden geçmişti.

Katar:

İlk önce İsrail Milli Takımı’nın geçen yıl Katar’ın başkenti Doha’da 25 Ekim-3 Kasım tarihlerinde düzenlenen Dünya Jimnastik Şampiyonası’na katılması gündeme geldi.

Umman:

Ardından İsrail Başbakanı Netanyahu 26 Ekim’de ülkesiyle diplomatik ilişkisi bulunmayan Körfez ülkesi Umman’a resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)

BAE yönetimi de aynı günlerde Uluslararası Judo Federasyonu tarafından başkent Abu Dabi’de düzenlenen Judo Grand Slam Turnuvası’na Siyonist İsrailli sporcuların kendi bayrakları altında yarışmasına izin verdi.

İsrailli bir judocunun final maçını kazanması sebebiyle 28 Ekim’de İsrail ulusal marşı, diplomatik ilişkilere sahip olmadığı BAE’nin başkenti Abu Dabi’de ilk kez çalındı. Turnuvayı izlemek için Abu Dabi’ye gelen Korsan İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev de madalya töreninde yer aldı.

İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara da 30 Ekim’de BAE’nin Dubai kentinde düzenlenen telekomünikasyon konferansına katılarak bir konuşma yaptı.

Tekrar Umman:

Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz ise 7 Kasım’da Umman’da düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Konferansı’nda İsrail, Ürdün ve Körfez ülkelerini birbirine bağlayacak “Barış Demir Yolu Projesi”ni tanıttı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, geçen yıl kasım ayında yaptığı açıklamada, Körfez ülkelerinden Umman’a yaptığı ziyareti işaret ederek yakın zamanda başka Arap ülkelerini de ziyaret edeceğini söylemiş ancak hangi ülkeyi kastettiğini açıklamıştı. İsrail basınında yer alan haberlerde ise bu ülkenin Bahreyn olduğu iddia edilmişti.