İsrail: İran, Suriye Hava Savunmasını Güçlendirdi

İşgal rejimi ‘İsrail’ medya kuruluşları Ynet news ve Haaretz pazartesi günü İran’ın hava savunma sistemlerinin Suriye ordusunun işgal rejimi savaş uçaklarını izlemesine ve füzelerini daha yüksek kapasiteyle imha etmelerine yardımcı olduğunu itiraf etti. Tel Aviv, bu savunma sistemlerinin Hizbullah ve Ensarullah’a ulaşmasından endişe ediyor.

Siyonist rejimin “Ynetnews  ve Haaretz” ajansları askeri kaynaklardan naklen şu haberi yayınladı: “İran’ın İsrail savaşçısını hedef alan savunma çabaları başarısız oldu ve savunma imha edildi.

İşgal medyası iddialarında şunları ekledi: “Bu, İran ile İsrail arasında Suriye’de meydana gelen ilk doğrudan askeri çatışma gibi görünüyor.

İşgal ordusu daha fazla bilgi vermeyi reddetti.

İşgal rejimi medyası savaş uçağı için ateşlediği savunma türünden bahsetmedi. Dünyanın en güçlü sansür sistemlerinden biri olan siyonist rejimin sansür ağı genellikle bu tür haberlerin yayınlanmasına izin vermiyor.

25 ekim pazartesi sabahı Siyonist rejim ordusu, ülkenin güneyindeki Kuneytra bölgesindeki Suriye ordusu mevzilerine saldırdı.

Suriye dışişleri bakanlığı, işgal rejimi tarafından Kuneytra’ya düzenlenen saldırıyı başarısız terörist grupları desteklemek için hayal kırıklığı yaratan bir girişim olarak nitelendirdi.

Suriye, BM Genel Sekreteri ve Güvenlik Konseyi Başkanı’na yazdığı ayrı mektuplarda, siyonist rejimin topraklarına, egemenliğine ve bağımsızlığına yönelik tekrarlanan saldırılarının bölgesel istikrarı ve uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiğini defalarca dile getirdi.