Siyonist İsrail’in Suriye-Golan İşgal Planı

Siyonist Gazetelerden Yedioth Ahronoth, İsrail Konut ve İnşaat Bakanı ve Siyonist Rejim siyasi ve güvenlik kabinesi üyelerinden Yoav Gallant tarafından, İsrail’in Suriye krizinin çözümü konusundaki görüşlerini ve koşullarını Tel Aviv’in menfaatlerine dayalı olarak gündeme getirdiği “stratejik siyasi plan” adıyla sunduğu planı açıkladı.

Suriye Halkının görüşlerinin hiç dikkate alınmadığı planda, Siyonist Rejimin Suriye üzerindeki emellerini ortaya koyan beklentiler bulunmakta. Galland bu planda İsrail karşıtı cephenin birbiri ile kara bağlantısını kesilmesini ve Golan tepelerine kadar Siyonist Rejimin toprak bütünlüğünün Suriye tarafından tanınmasını bu planın uygulanmasının ön şartı olarak sundu ve bu planın uygulanmasının Amerika, Rusya, Avrupa ve İsrail ile ilişkili Müslüman ülkelerinin menfaatleri doğrultusunda olduğunu vurguladı ve bütün tarafların bu planın ayrılmaz bir parçası olması gerektiğini belirtti.

Bu plana göre, milyar dolarlarla Suriye’yi yapılandırma planının sorumluluğu Amerika’ya ait olacak ama Rusya’ya da Suriye’de üs kurma izni verilecek. Bu Siyonist güvenlik yetkilisi, Suriye’yi yeniden yapılandırma sürecinin Golan tepelerine kadar Siyonist Rejimin toprak bütünlüğünün Suriye tarafından tanınmasından ve Rusya’nın İran’ın Suriye’deki müdahalelerine engel olmasından sonra mümkün olabileceğini iddia etti. İronik olan kısım ise, bu Siyonist yetkilinin bahsedilen bu planı özellikle uygulanabilir olması açısından, idealist bir plan olarak nitelendirmesi ve Rusya’nın İran’ın Suriye’ye müdahalesine engel olmayı kabul etmesi halinde, İsrail ve Amerika’nın Beşşar Esad’ı Rusya’nın menfaatleri doğrultusunda değiştirmeyi kabul edeceğini iddia etmesidir.