İsrail: Irak’taki ABD Elçiliğine Saldırı, İran’ın İşi…

Siyonist rejim dışişleri bakanı İsrael Katz, Bağdat’ta Amerikan elçiliğine yönelik Iraklıların gerçekleştirdiği baskını “İran saldırısı” olarak tanımlayarak bütün dünyayı harekete geçmeye çağırdı.

Siyonist rejim dışişleri bakanı İsrael Katz, Bağdat’ta Amerikan elçiliğine yönelik Iraklıların gerçekleştirdiği baskını “İran saldırısı” olarak tanımlayarak “İran Irak’taki Amerikan diplomatlarına zarar vermeya kalkışmakla büyük bir hata yaptı” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Siyonist rejim dışişleri bakanı İsrael Katz, “Tahran’daki kan dökücü rejimin işlediği suçlara karşı uluslararası toplumu hemen harekete geçmeye davet ediyorum” dedi.

Amerikan savaş uçaklarının Irak’ta Haşd-i Şabi güçlerine yönelik gerçekleştirdiği hava saldırılarında en az 25 mücahidi şehit etmesinin ardından Bağdat’ta düzenlenen cenaze namazı sırasında en üst düzey güvenlikli alan olarak bilinen Yeşil Bölge’deki Amerikan elçiliğine baskın düzenlenmiş ve elçiliğin bazı kısımları ateşe verilerek elçiliğin duvarlarına direniş güçlerinin bayrakları asılmıştı.

Haşd-i Şabi ile dayanışma yürüyüşleri sırasında göstericiler sık sık “Amerika’ya ölüm” ”İsrail’e ölüm” sloganları atması, Amerikan ve Siyonist rejim bayraklarını yerlerde çiğnemesi, Irak halkının Amerika ve Siyonist rejime karşı ne denli öfkeli olduğunu göstermişti.

Siyonist rejim daha önce arka arkaya iki kere “Irak’ın ulusal güvenliğini tehdit ediyor” diyerek, Irak’taki Haşd-i Şabi üslerine hava saldırıları düzenlemişti.