Siyonist İsrail Füze Savunma Sistemi Yetersiz

Siyonist rejim ordusu, askeri istihbarat raporlarına dayandırdığı gerekçelerle gelecek savaşta Lübnan Hizbullah’ının uyandırdığı füze tehditlerine karşı yetersiz olunduğu tespitinde bulunarak Demir Kubbe füze savunma sistemi bünyesine dört savaş gemisi katma kararı aldı.

Yeni füze bataryalarını taşıyacak savaş gemileri, Almanya’da üretilecek ve 2019 itibariyle Akdeniz’de olacak.

GÖZAT  Siyonist İsrail: Hamas Füzelerini Geliştiriyor

Hizbullah’ın Siyonist işgal rejiminin tüm stratejik hedeflerini vurabilecek kapasiteye sahip olduğunun ortaya çıkmasından sonra Siyonist rejim ordusu donanma kuvvetleri, Akdeniz’deki Filistin gaz yatakları üzerine kurduğu tesislerin güvenliği için Demir Kubbe füze savunma sistemi bünyesine katmak üzere 4 savaş gemisi siparişi verdi.

GÖZAT  İsrail Yeni "Sihirli Değnek" Füze Savunma Sistemini Devreye Sokacak

Amerika’dan yayın yapan Savunma sistemleri konulu haberleri gündeme taşıyan “defense news” internet sitesi, İsrail’in Lübnan’dan ateşlenecek uzun menzilli füze tehdidine karşı donanma kuvvetlerinin de füze savunma sistemlerine dahil edilmesi kararı aldığını belirtti.

Her bir gemiye aynı anda yaklaşık 20 füze ateşleyebilecek bir sistem yerleştirileceği ve bu sistemlerin Hindistan ile İsrail ortak yapımı olan Barak-8 füzelerini kullanacağı açıklandı.

GÖZAT  İsrailli Bakan: Suriye'nin Füzeli Cevabı TEHLİKELİ

Bu plan çerçevesinde Almanya’da üretilecek olan Saar 6-sınıfı korvet tipi savaş gemilerinin 2019 yılı itibariyle Siyonist İsrail ordusuna teslim edilmesi bekleniyor.

Siyonist İsrail’in 2015 yılında Almanya ile imzaladığı askeri anlaşmaya göre taraflar arasında 480 milyon dolarlık bir donanma geliştirme projesi yürütülüyor. Bu süre zarfında Siyonist rejim ordusu ABD tarafından üretilen Saar 5-sınıfı korvet tipi savaş gemileriyle geleceğe dönük tatbikatlar yapıyor.