Filistin İslami Cihad: Müslümanlar, İsrail Ezan Yasağına Karşı Harekete Geçmeli

İslami Cihad Hareketi, Gazze’de düzenlediği yürüyüşle İsrail Meclisi Knesset’in ezan yasağın onaylamasına tepki gösterdi. İslami Cihad liderlerinden Ahmed Müdellel, Filistinli hareketlere seferberlik çağrısında bulunurken Arap ve Müslüman halklardan da harekete geçmelerini istedi.

İslami Cihad Hareketi, Siyonist işgal yönetiminin Kudüs’te uygulamak istediği ezan yasağını, Gazze’de düzenlediği yürüyüşle protesto etti.

GÖZAT  Ezan Yasağının Amacı: Kudüs'ün İslami Kimliğini Yok Etmek

İslami Cihad liderlerinden Ahmet Müdellel, yürüyüş sonrasında yaptığı konuşmasında “İşgalci İsrail, yasayı onaylayarak Kudüs ve diğer işgal topraklarında ezanı engelleyemeyecek, katliam ve tutuklamamalara rağmen Filistin halkının iradesini zayıflatamayacak. Hak sözü söndürmek mümkün değil. İşgalcinin işlediği bu suç, önceki suçlarına ekleniyor. İşgalci, Müslümanların akidesini çiğniyor. Yasası, cesetlerimizi çiğnemedikçe yürürlüğe girmeyecek” dedi.

GÖZAT  Mescidi Aksa'da EZANSIZ SABAH, Ümmet NEREDE?

Müdellel “İşgalci, kararıyla bizim duygularımızla oynuyor ve Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan açısından ikiye bölerek, Mescid-i Aksa murabıtlarının hareketlerine sınırlama getirerek başlattığı çirkin siyasetini uygulamaya devam ediyor. Kudüs’teki halkımızın verdiği savaş sadece onların değil hepimizin savaşıdır” dedi.

GÖZAT  Ezan Yasağının Amacı: Kudüs'ün İslami Kimliğini Yok Etmek

Filistin direnişinin gücüne vurgu yapan Müdellel, “Direniş, sahip olduğu füzelerle son savaş sırasında Siyonistlerin hayatını tamamen felce uğrattı. Direniş, yeni savaşa hazır. Direniş, eskisinden daha güçlü” şeklinde konuştu.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’a çağrıda bulunan Müdellel, işgal yönetimiyle sürdürdüğü güvenlik işbirliğini sonlandırması ve işgal yönetiminin işlediği suçlara meşruiyet kazandıran siyasetini sonlandırmasını istedi.

GÖZAT  Hristiyan ve Samiri Yahudilerden Müslümanlara Ezan Yasağı Desteği

İslam ve Arap dünyasına seslenen Müdellel “Akidemize birinci dereceden zarar veren ezan yasağı kararını durdurmak için Arap ve İslam halkları, acilen harekete geçmelidirler” dedi.

Müdellel son olarak ezan yasağı kararının durdurulması için Filistinli hareketlerden birleşmelerini ve Siyonist düşmana karşı seferberlik ilan etmelerini istedi.