İSRAİL Teröründen DÜNYA Ülkelerine BASKI!

Siyonist rejim, işgal altındaki Kudüs’te fahri konsoloslukların açılmasını engelleyerek dünya ülkelerini elçiliklerini Kudüs’e taşımaya zorluyor. 

İsrail’in 13 haber kanalının internet sitesi, İsrail rejiminin diplomatik misyonlarını işgal altındaki Kudüs’e devretmek için birçok ülkeye baskılarını arttırdığını bildirdi. 

Bu habere göre Tel Aviv bu adımı, işgal altında Kudüs’te bulunan Fahri konsoloslukların kurulmasını önleyerek sürdürdü. 

Aynı şekilde bu Siyonist kanal, Siyonist Dışişleri Bakanlığı’ndan elde ettiği, son birkaç ay içinde, bazı ülkelerin büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıma kararı aldığı bir belge yayınladı, ancak kararlarını yok saymaya devam ettiklerini söyledi. Örnek vermek gerekirse, Çek Cumhuriyeti Batı Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti olarak kabul etti, ancak elçiliğini bölgeye devretmiyordu. 

Bu belgede belirttiğine göre, Çek Cumhuriyeti fahri konsolosluğunu Kudüs’te açmak istedi, lakin İsrail’in buna itiraz edip engel oldu ve sonunda Çek Cumhuriyeti makamları, Kudüs şehrinin batısında bir kültür merkezi kurdu.

Siyonist kanal, Avustralya’nın birkaç hafta önce Batı Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını, ancak elçiliğini bölgeye devretmediğini de bildirdi. Avustralyalılar ayrıca Kudüs’te bir fahri konsolosluk kurmak istedi, ancak İsrail bu konuya karşı çıkarak engel oldular. Bu durumun ardından Avustralyalılar, bölgede bir ticari-güvenlik merkezi açacaklarını açıkladılar. 

Siyonist Dışişleri Bakanlığı 18 Kasım’da, İsrail’le diplomatik ilişkileri olan bütün ülkelere Kudüs şehrinde yeni fahri konsoloslukların kurulmasına izin vermeyeceği dair bir bildiri göndereceğini açıkladı. Tel Aviv ayrıca Kudüs’teki mevcut konsoloslukların lisanslarının yenilenmesini de kabul etmiyor. 

Tel Aviv, Kudüs’ü Siyonist rejimin başkenti olarak tanıtmak amacıyla, birçok ülkelerden büyükelçiliklerini Batı Kudüs’e devretmesini istediği için bu kısıtlamaları gerçekleştiriyor.