İSRAİL Güçlerinden Batı Yaka’da 12 FİLİSTİNLİYE Gözaltı

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ramallah’ın batısındaki Deir Ebu Meşal’de üç kişinin ve Nablus’ta da üç kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bildiride, Ramallah’ın doğusundaki El-Muğayyir köyünde bir kişinin, Kalkiliya’da üç kişinin, Beytlahim’deki Ed-Dehişe Kampı’nda üç kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca üç yıl önce Itamar Yahudi Yerleşkesi eylemini gerçekleştiren beş esirin Nablus’taki evlerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptığı kaydedildi.

Bu arada, işgal güçlerinin iki işgalcinin öldüğü ve bir üçüncüsünün yaralandığı Barkan eylemcisini Tulkerem’in Şuveyke köyünde üç haftadır aramaya devam ettiği belirtildi.

Nablus kent merkezindeki Faysal Caddesi’nde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalar sırasında 14 yaşındaki Sacid Cibril’in işgal güçlerine ait aracın çarpması sonucu yaralandığı belirtildi.

İşgal güçleri Nablus’un kuzeybatısındaki Sebastia beldesine baskın düzenlerken, Yahudi yerleşimcilerin de kentin güneydoğusundaki Akraba beldesinde tarım arazilerine saldırdığı ifade edildi.