İran İstihbarat Bakanı: Filistin ve Gazze Halkının Destekçisi Olmayı Sürdüreceğiz

Alevi,  dün  Tahran’da düzenlenen Gazze Direnişin Simgesi adlı seminerde yaptığı konuşmada, “Filistin toprakları halktan yoksun bir toprak değildi ve  dünyanın çeşitli yerlerinden  gelenlerin de topraksız değildi ama Filistin topraklarının gasıbçısı tarafından orada iskan ettirildiler” dedi.

İran istihbarat bakanı, İngilizlerin Siyonistleri Filistin topraklarına yerleştirmelerinden hedeflerinin,  İslam dünyasını  parçalamaya yönelik  kirli komplosu olduğunu  belirterek, siyonist rejimin varlığının da bu gayri meşru planla gerçekleştirildiğini söyledi.

İran istihbarat bakanı, Filistin halkının Gazze Şeridi’nde  iktisadi ve siyasi açıdan yaşadığı sorunlara da temasla, İran’ın her zaman Filistin ve Gazze halkıyla olduğunu ve onları desteklediğini belirterek, Filistin’in  tam bir  şekilde özgürlüğüne kavuşuncaya kadar İran’ın bu desteğini sürdüreceğini  söyledi.

İran istihbarat bakanı, İran’ın terör örgütlerini yakından gözetlediğini belirterek, İran’ın teröristleri   ister İran toprakları içinde ister dışında tam olarak gözetlediklerini  belirterek, bu siyasetle onların terörist girişimlerini önlediklerini söyledi.