İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da SERT MÜDAHALE!

Bilgi kaynakları, onlarca Filistinli ve uluslararası gazetecinin “Gazeteciler Çapraz Ateşte” başlığıyla yapılan enformasyon konferansı faaliyetleri kapsamında Kalendiya mülteci kampından askeri geçiş noktasına doğru yürüyüşe geçtiklerini belirttiler.

Kaynaklar, işgal güçlerinin barışçıl gösteriye göz yaşartıcı ve ses bombalarıyla saldırarak onlarca gazetecinin boğulma tehlikesi geçirmesine neden olduklarını ifade ettiler.

Diğer taraftan Batı Yaka’nın Nablus şehrinin güneyinde yer alan Urif Beldesinde zeytin fidanı dikimi faaliyetlerine katılan Filistinlilere saldıran işgal güçleri 10 kişiyi yaraladılar.

Hastane kaynakları işgal güçlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması sonucu zeytin fidanı dikimine katılanlardan 10 kişinin yaralandığını ve onlarcasının da boğulma tehlikesi geçirdiğini ifade ettiler.

Urif Köy Konseyi Başkanı Mazin Şahade verdiği bilgide, işgal güçlerinin El-Merah Beldesi girişinde zeytin fidanlarını dikmeye çalışan Filistinlilere saldırdıklarını, halkı dağıtmak için yoğun bir şekilde gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandıklarını ifade etti.