İSRAİL Güçlerinden Batı Şeria’da 12 FİLİSTİNLİYE Gözaltı

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 7 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’a bağlı Asira El-Kabeliyye beldesinden bir genci, Cenin’e bağlı Caba’ beldesinden iki genci ve El-Halil’deki El-Fevvar Kampı’ndan bir genci gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin eski kadın esirlerden Yasemin Ebu Surur ve annesi Fedva Ebu Surur’u Beytlahim’in kuzeyinde yer alan Ayide Kampı’ndaki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Tulkerem’de ise işgal güçlerinin Barkan eylemini gerçekleştirdiğini iddia ettiği Eşref Ebu Şeyha’nın tüm aile fertlerini gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Eşref Ebu Şeyha’nın annesini ve iki kız kardeşini gözaltına aldığı, Filistinli gencin teslim olmaması halinde gözaltında tutulacakları tehdidinde bulunduğu bildirildi.

Geçtiğimiz Pazar günü sabahı Selfit toprakları üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yer alan Barkan sanayi bölgesinde gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki Yahudi yerleşimci ölmüş ve bir üçüncüsü de ağır yaralanmıştı.