İSRAİL’den Batı Şeria ve Kudüs’te 8 GÖZALTI…

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek sekiz Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle aranan sekiz kişinin gözaltına alındığını öne sürdü.

İşgal güçlerinin El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinden üç kişiyi ve Kudüs’ün kuzeyindeki Tubas kentinden bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin dün akşam Ramallah’ın batısındaki Deir Nizam köyünde bir grup çocuğu gözaltına aldığı ve gözaltına alınanlardan birinin 14 yaşındaki Abdullah Et-Temimi olduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Ceyus beldesinde uyarı bildirileri dağıttığı ve Ramallah’ın kuzeyindeki Kuber beldesinden çekilen işgal güçleriyle Filistinliler arasında Ebu Şuheydim köyünde çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri dün gece Ceyus beldesine baskın düzenleyerek, belde sakini gençleri işgalcilere taş atmamaları yönünde uyaran ve tehdit içeren bildiriler dağıttı.

Cenin vilayetinde de işgal güçlerinin Rummane ve Keferdan beldelerine baskın düzenlediği, baskınlar sırasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin daha sonra Salim askeri kışlasına çekildiği kaydedildi.

Görgü tanıklarına göre ayrıca, El-Meyadin Mahallesi ve El-Vad bölgesinde konuşlanan işgal güçleri Filistinli gençlerin taşlı saldırısına uğradı.

Rummane beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin beldedeki lise yakınlarında geçici kontrol noktası kurduğu ifade edildi.