Siyonist İsrailli Bakan: Bu Yaza Türkiye İle Anlaşmayı Tamamlayacağız

Özellikle enerji konusunda yakınlaşma yaşayan Ankara ile Tel Aviv arasındaki gelinen noktayı İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, katıldığı bir televizyon programında anlattı: “İsrail ile Türkiye arasındaki enerji anlaşmasını bu yaz tamamlamayı planlıyoruz.”

GÖZAT  Türkiye: İsrail'in Güvenliğine Aykırı Girişimlere İZİN VERMEYİZ

Filistin topraklarını işgal ederek, masum Filistinlileri sürekli katleden siyonist İsrail rejimi ile Türkiye arasındaki ilişkiler Mavi Marmara olayı ile gerilmişti. Mavi Marmara olayının üzerinden 6 yıl geçtikten sonra “normalleşme” başlığıyla özellikle enerji konusunda İsrail’le yeniden yakınlaşma hızlı bir şekilde ilerliyor.

GÖZAT  İsrail'in Tutukladığı Türkiye Temsilcisine Dair Açıklama

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, “Bakın biz 1,5 yıl önce bu konuyu Türk hükûmeti yetkilileri ile yani Enerji Bakanı Berat bey ve takımı ile doğalgaz boru hattını görüşmeye başladık. Amacımız bu yaz bunu tamamlamak. Tabi ki hükümetler arası görüşmeler çerçevesinde doğalgazı İsrail’den Türkiye’ye aktarmak niyetindeyiz.” diye konuştu.

 
GÖZAT  Türkiye'nin İsrail Elçisi Ökem: Hamas'ı Değil, Gazze'yi Destekliyoruz

İsrail Çaldığı Gazı Avrupa’ya Da Satacak

Siyonist Bakan Steinitz, “Görüşülmekte olan başka bir konu ise daha uzun ve geniş bir Doğu Akdeniz enerji yani doğalgaz boru hattı oluşturmak. Bununla beraber yakın gelecekte gaz İsrail’den İtalya’ya Yunanistan’a aktarılabilecek.” dedi.

GÖZAT  İsrailli Eski Bakan Yaalon: TEHDİT İRAN ve TÜRKİYE

Siyonistler Yeni Bir Enerji Hattı Amaçlıyor

Program sunucusunun “Türkiye ile görüşmeleriniz devam ediyor elbette ama bunun dışında Mısır ile olan görüşmeleriniz var. Bu konuda ne kadar yol kat edebildiniz?” sorusuna Siyonist Bakan Steinitz şu şekilde cevap verdi:

“Evet elbette Mısır hükümeti ile gaz aktarımı ile ilgili görüşülen hususlar var bunu şu an için size aktaramayacağım ama ifade edebileceğim bir kaç başka husus var. Genel amacı aslında söyleyebilirim size. Genel amaç çok açık ve nettir.

GÖZAT  İsrail: Doğal Gazda Türkiye Çok İyi Bir Seçenek

Doğu Akdeniz’de yeni bir alternatif enerji hattı oluşturmak. Rusya-Sibirya enerji hattına alternatif olarak Doğu Akdeniz’de İsrail-Kıbrıs-Mısır ve hatta belki Lübnan’ı da ekleyebiliriz. Böyle büyük bir enerji hattı diğerinin yerini alacaktır.” ifadelerini kullandı.

Siyonist İsrail Çaldığı Gazı Türkiye Üzerinden Satacak

İsrail-Türkiye arasında yaşanan “normalleşme” sürecinde Türkiye’ye gelerek Enerji Bakanı Berat Albayrak’la görüşen İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz’in niyetini Milli Gazete manşetine taşıyarak kamuoyuna duyurmuştu.

GÖZAT  Siyonist İsrail Enerji Bakanı TÜRKİYE'ye GELİYOR

İsrail’in Kendi Gaz Kaynakları Yok

Siyonist İsrail, doğalgaz kaynakları açısından fakir bir ülke olmasına rağmen, Türkiye üzerinden Avrupa’ya gaz satmaya hazırlanıyor. Kendi sınırlarında yeteri kadar rezerv bulunmayan İsrail, Filistin ve Kıbrıs açıklarındaki Akdeniz’de doğalgaz çalışmaları yürütüyor. Mavi Marmara krizinden sonra, İsrail’le yapılan normalleşme anlaşmasıyla İsrail, ticari anlamda rahat bir nefes alacak.

GÖZAT  İsrail: Suriye Konusunda TÜRKİYE İLE HEMFİKİRİZ!

Edinilen bilgilere göre; Akdeniz’in altına döşenecek yaklaşık 550 kilometre uzunluğundaki boru hattıyla yılda 30 milyar metreküp gazın Türkiye’ye (Mersin’e) getirilmesi hedefleniyor. Bu gazın yaklaşık 10 milyar metreküpünün Türkiye’de kalması, diğer 20 milyar metreküpün de Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınması planlanıyor.

GÖZAT  Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İle Siyonist Bakan'ın SELFİE FOTOĞRAFI

İsrail, sahip olduğu (ÇALDIĞI!) doğalgazın 2019 ya da 2020 yılına kadar yıllık 15 milyar metreküpünü üretip ticarileştirmek için Türkiye’nin ortaklığına ihtiyaç duyuyor. Türkiye ile İsrail arasında doğalgaz anlaşması uygulamaya geçtiği takdirde  (Akdeniz’in altına) yaklaşık 550 kilometrelik boru hattı inşa edilecek.

Boru hattının yatırım tutarı 2,5-3 milyar dolar olması İsrail’i düşündürüyor. Daha cazip bir maliyetle gazı Avrupa’ya ulaştırmayı planlayan İsrail’in gözü Türkiye’de.