Siyonist İsrail: 1967 Sınırlarına Asla Dönmeyeceğiz

İşgal altındaki Filistin topraklarında inşa edilen Siyonist yerleşim birimlerine destek için Washington’da düzenlenen konferansta konuşan Siyonist dışişleri bakan yardımcısının sözlerini aktaran işgal radyosu, Hotovely’in “Batı Yaka’daki yerleşimcilerin sayısını bir milyona çıkarmak için çalışmak gerekir” dediğini belirtti.

GÖZAT  1948 İşgalinden Bugüne Filistin Nüfusunun Dünya Dağılımı

İşgal rejiminin işgal ettiği Batı Yaka’da 255 yerleşim birimi ve 163 yerleşim alanı bulunuyor. Buralarda yaşayan 610 bin Yahudi yerleşimci hemen hemen her gün Filistinlilere saldırmakta, mallarına zarar vermektedirler.

Birleşmiş Milletler 23 Aralık 2016 tarihinde ezici çoğunlukla aldığı 2334 nolu tarihi kararla işgal altındaki Filistin topraklarında inşa edilen yerleşim birimlerini yasa dışı ilan edip bunların derhal durdurulmasını istedi.

GÖZAT  Trump - Netanyahu Uyumu = YENİ İŞGALLER

BM’nin aldığı kararda 1967 işgalinden sonra yapılan bütün yerleşim alanları yasa dışı ilan edilirken, işgal rejiminden Doğu Kudüs dahil işgal altındaki Filistin topraklarında sürdürdüğü yerleşim birimi inşaatını durdurup sözleşmelere ve hukuku taahhütlere saygı göstermesi istendi.