250,000 İşgalci Siyonist Yahudi Daha Filistin’e Yerleşecek

İşgalci İsrail’de düzenlenen seçimlerde ikinci parti olan merkez-sol eğilimli Siyonist Birlik lideri İzak Herzog, yine skandal açıklamalarda bulundu.

Akıllara zarar açıklamalarıyla ara sıra gündeme gelen Herzog, İbranice yayın yapan Israel Hayom gazetesine Yahudi yerleşimcilerle ilgili tepki çeken açıklamalarda bulundu.

Siyonist İsraillilerin başını çeken Herzog yaptığı açıklamada, 5 yıl içerisinde işgal altındaki Filistin topraklarına 250 bin Yahudi mülteci yerleşimciyi yerleştirmeyi planladıklarını belirtti.

Dünyanın muhtelif yerlerinde mülteci olarak yaşamlarını sürdüren Yahudileri işgal altındaki Filistin’e getirmeyi hedefleyen Herzog, mülteci Yahudilerin bölgeye yerleştirilmesinin, İsrail ekonomisinin kalkındırılmasında ve siyasal krizlerin son bulmasında büyük rol oynayabileceğini kaydetti.

Siyonist İsrail, 1967’den bu yana işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında Yahudi yerleşim merkezlerini inşa etmeyi aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.

Bu zaman zarfında iktidara gelen işgalci hükümetler, yerleşim yerlerini, Filistin topraklarını Yahudileştirme aracı olarak kullanma politikasını aralıksız olarak sürdürdü.

1967’de bölgede bir tane bile Yahudi yerleşimci bulunmazken, bugün bu sayı 600 bini aşıyor. Yasa dışı yerleşimler Filistin’i Yahudileştirme stratejisinin de bir parçası.