SİYONİST İsrail 17 Yılda 100 Bin FİLİSTİNLİYİ TUTUKLADI

İtalyan ve Filistinli siyasi aktivistler, dün Roma’da  yaptıkları açıklamada, 17 yıl içinde en az 100 Bin Filistinlinin  işgalci İsrail rejimi tarafından tutuklandığını ve bu durumun uluslararası kanunların açık  bir şekilde ihlal edilerek gerçekleştiğini bildirdiler.

Sözkonusu siyasi aktivistler, Roma’da Filistin büyükelçiliği önünde bir araya gelirken burada, 23. gününe Filistinli esirlerin açlık grevi eylemine destek verdiler.

Filistin’in İtalya’daki büyükelçisi ile İtalyan ve Filistinli siyasi aktivistler sözkonusu eylemde basın toplantısı düzenlediler ve konuşmalar yaptılar.

Bu arada terör rejimi İsrail cezaevlerinde bulunan 6500 Filistinli esirden 44’ünün 20 yıldan fazladır cezaevinde tutulduğu bildiriliyor.

Eylemciler, basın toplantısında ayrıca açlık grevine giden Filistinli esirlere yönelik desteklerini bildirdiler.

Bu arada işgal rejimi zindanlarında 6 gün önce açlık grevi eylemine katılan Filistinli esir gazeteci Muhammed El-Gig, açlık grevindeki esirlerin azimlerinin gökyüzüne ulaşacak kadar büyük olduğunu söyledi. Esir Muhammed El-Gig, işgal zindanlarından Esirler Enformasyon Ofisi’ne gizlice gönderdiği mektupta, Filistin halkından açlık grevindeki esirlere destek faaliyetlerini yoğunlaştırmasını istedi.