İsmail Heniyye, Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesiyle Görüştü

Heyette, Demokratik Cephe Siyasi Birimi üyeleri Salih Zeydan, Salih Nasır, Talal Ebu Zarife ve Ziyad Carğun ile Merkez Yürütme Kurulu üyesi Mahmud Halef’in yer aldığı bildirildi.

Heniyye’nin ofisinin konuyla ilgili yayınladığı ulaşan bildiride, tarafların işgal rejiminin son günlerde Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ne yönelik ihlallerinin ele alındığı kaydedildi.

Batı Yaka’daki gayri meşru Yahudi yerleşkelerine meşruiyet kazandırma yasasının ve Gazze Şeridi’ni hedef alan saldırıların kabul edilemez olduğu vurgulanan görüşmede, Kudüs kentinin kurtarılması için acil hareket çağrısı yapıldığı ifade edildi.

GÖZAT  Hamas'ın Yeni Siyasi Lideri İSMAİL HENİYYE

Görüşmede ayrıca Heniyye’nin konuk heyete Mısır’daki temaslar ve Mısır’ın yaklaşımındaki olumlu değişim hakkında bilgi verdiği açıklandı.

Demokratik Cephe liderlerinden Salih Nasır, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Heniyye’yi Gazze’ye sağ-salim döndüğü için kutladıklarını, işgal rejiminin Yahudileştirme faaliyetleri ve yerleşim birimi inşasıyla mücadele için yapılması gerekenleri konuştuklarını söyledi.