İslami Direniş, İsrail’in Denklemlerini Bozdu

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanı, İslami Direnişin zaferinin acımasız Siyonist rejimin saldırgan planlarını geçersiz kıldığını ve önceden tasarlanmış denklemlerini tamamen bozduğunu söyledi.

İran İstihbarat Bakanı Seyyid Mahmud Alevi dün yayınladığı mesajda, ”Kararlı ve izzetli Filistin halkının, Siyonist rejimin kuşatması altında 15 yıldan fazla bir süredir dünyanın en büyük açık hapishanesinde tutulan mazlum Gazze  halkının görkemli zaferi, İslami Direnişin görkemli ve gurur verici bir tarihi olmuştur.” dedi. 

Alevi, “Gaspçı Siyonistler, Filistinlileri yetmiş yıldan fazla bir süredir anavatanlarından kovmaya başladılar ve suçlu ABD ve bazı rezil bölge liderlerinin yaygın desteği ve sözde  demokrasi yanlısı hükümetlerin aşağılayıcı sessizliğiyle işgallerini genişletti.” dedi. 

Mesajda, siyonist İsrail’in Batı Asya’daki en güçlü askeri güç olduğunu iddia etmesine rağmen,  Gazze Şeridi’ndeki  mücahit gruplarla çatışmada ve Filistin halkının ülke çapındaki ayaklanmasında çaresiz kaldığının görüldüğüne dikkat çekildi.

İstihbarat Bakanı, Siyonist rejimin çaresizlikten tek taraflı ateşkes ilan ederek skandal bir yenilgiyi kabul etmek zorunda kaldığını bildirdi.