İslami Amel Cephesi Amerika’nın Suriye Saldırısını Kınadı

Lübnan İslami Amel Cephesi, Amerika’nın saldırıyla Suriye’ye boyun eğdirmeyi hedeflediğine dikkat çekerken yapılan yazılı açıklamada saldırı, bağımsız bir devlete karşı gerçekleştirilmiş düşmanca bir saldırı olarak nitelendi ve Amerika tüm uluslararası hukuku çiğnemekle suçlandı.

GÖZAT  Filistin Direniş Gruplarından Amerika'nın SURİYE SALDIRISINA KINAMA

İslami Amel Cephesi açıklamasında “Amerika ve İsrail’in herhangi bir devlete saldırmak, işgal etmek, servetlerini gasbetmek için herhangi bir delile ya da gerekçeye ihtiyacı yok. Donald Trump başkanlığındaki Amerikan yönetimi, hiç şüphe götürmeyecek şekilde bir kez daha Arap ve Müslümanlara karşı ne derece kin duyduğunu ve Siyonist düşmanın tarafını tuttuğunu göstermektedir.”  ifadeleri yer aldı.

GÖZAT  Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Amerika'nın Suriye Saldırısını KINADI

Açıklamada ayrıca “Özellikle de Suriye’nin Katar ve Rusya’dan sonra dünya düzeyinde üçüncü doğalgaz yataklarına sahip olduğunun ortaya çıkmasından sonra Trump, Suriye’ye şantaj uygulamak, Suriye’yi boyun eğdirmek ve hegemonyası altına almak, Suriye’nin doğalgaz ve petrol zenginliğini gasbetmek için bugünkü saldırısını gerçekleştirmiştir” denildi.

GÖZAT  Amerikalı Analist: ABD'nin Suriye Saldırısı İSRAİL'e YARADI

Suriye’de devam eden çatışmalar sırasında sivillerin zarar görmemesi için azami derecede gayret gösterilmesi çağrısında bulunan İslami Amel Cephesi, “Ortadoğu’daki direnişi bitirmek için Amerika, İngiltere ve Fransa başta olmak üzere uluslar arası istihbarat örgütlerinin yürüttüğü kirli komplolar ve hedeflerin gerçekleşmemesi için sivillerin canlı kalkan olarak kullanılmaması ve saldırılarda kimyasal silah kullanılmaması uyarısında bulunuyoruz” dedi.

GÖZAT  Netanyahu'dan Amerika'nın Suriye Saldırısına TAM DESTEK

İslami Amel Cephesi açıklamasında “Suriye’de daha fazla çocuk, kadın ve yaşlının ölmemesi için siyasi çözüm ve müzakerelerin harici müdahaleler olmaksızın sadece Suriye halkının kendi içerisinde en kısa zamanda sonuçlanması için çaba harcanmalıdır. Çünkü devam eden süreç Suriye’yi gasıp Siyonist düşmanla olan gerçek mücadelesinden alıkoymaktadır” dedi.