Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Amerika’nın Suriye Saldırısını KINADI

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Amerika’nın Şayrat Hava Üssüne düzenlediği saldırıyı kınayarak, bu saldırının terörle mücadele iddiasında bulunan Trump hükümeti tarafından Suriye’yi bölme adına gerçekleştiğini belirtti.

GÖZAT  Filistin Direnişinden Suriye'ye İsrail Uçağı Tebriki

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika’nın bu saldırısı, Siyonist Rejim ve Suriye’yi bölmek isteyen taraflarla koordine halinde gerçekleşti.

Amerika’nın Suriye’ye saldırısı, Suriye’nin birliğini korumak ve Suriye krizini siyasi olarak çözmek için yapılan siyasi çabaların yolunu kapatmak adına yapılan eylemeden başka bir şey değildir.

GÖZAT  Netanyahu'dan Amerika'nın Suriye Saldırısına TAM DESTEK

Bu saldırı ve Amerika’nın savaş meydanındaki süreci etkilemek için Suriye’nin kuzeyindeki yasa dışı varlığı arasında bir fark yoktur.’

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Suriye ile dayanışma içerisinde olunmasını ve Amerika’nın Şayrat Hava Üssüne düzenlediği saldırının kınanmasını istedi.

GÖZAT  İsrail Dışişleri SURİYE'ye KADEH KALDIRDI

Bu cephe aynı zamanda gelecekte daha da artma ihtimali bulunan Amerika’nın bölgedeki işgalleri karşısında vahdet ve birlik içerisinde olunmasını istedi.

Amerika bu sabah Suriye’nin El-Şayrat askeri üssünü 59 Tomahawk füzesiyle hedef aldı.