İslami Amel Cephesi: Araplar Pusulasını FİLİSTİN’E ÇEVİRMELİ

Kurucu liderliğini merhum Fethi Yeken’in yaptığı Lübnan’daki İslami Amel Cephesi, Arap Birliği’nde alınan kararlar üzerine yaptığı açıklamasında, Arap liderleri İslam ülkelerinde yaşanan çatışmaları durdurup Filistin direnişine destek olmaya çağırdı.

GÖZAT  Birleşik Arap Emirlikleri İle İsrail Ortak Tatbikat Yaptı

İslami Amel Cephesi’nden yapılan yazılı açıklamada “Arap Birliği Zirvesi’nden beklenen, Arap ve İslam toplumlarındaki savaş ateşini söndürmek , fitneleri sonlandırmak, iç çatışmaları durdurmak, Arapların gasbedilen haklarının yanında durmak, diyalog, anlayış ve uzlaşı yoluyla kardeşler arasındaki sorunlara ve ihtilaflara çözüm bulmaktır” denildi.

GÖZAT  İslami Cihad: Arap Devletleri İSRAİL’e YARDIM EDİYOR

Arap liderlerdeki mücadele perspektifinin değiştirilmesi gerektiğini belirten İslami Amel Cephesi, “Mücadeledeki pusula doğru yöne kanalize edilmeli, silahlar Siyonist düşmana çevrilmelidir. Araplar, Filistin davasının yanında durmalı, Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olmalı, Filistinliler gerek söz ve gerekse eylemle desteklemelidir” dedi.

GÖZAT  Siyonist Lieberman: ARAP-İSRAİL NATO'su Kurulmalı

Filistin ve Lübnan direnişinin Siyonist İsrail’e karşı zafer kazandığını hatırlatan İslami Amel, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

“Lübnan ve işgal altındaki Filistin direnişi, sağlam iradesi ve güçlü imanıyla, sayısının az olmasına rağmen düşmana karşı mücadelesinde sayısız zafere imza attı. Bundan ötürü Arap Birliği Zirvesi’nden beklenen direnişi koruması ve desteklemesidir.

GÖZAT  Arap Birliğinden KUDÜS VETOSU

Eğer ülkemizde, direniş , halk ve ordudan oluşan üçlü strateji olmasaydı bugün Lübnan diye bir şey olmaz, Siyonist düşman topraklarımız işgal etmiş olurdu.”

Dün Ürdün’de düzenlenen 28. Arap Birliği Zirvesi’nin sonuç bildirisinde direnişe destek yerine Filistin halkının kabul etmediği ve Arap Barış Planı çerçevesinde hazırlanan iki devletli çözüm vurgusu yer almıştı.