El-Mısri: İSLAM Ümmeti KUDÜS’ü Savunmak Zorunda

Gösteriye başta Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye olmak üzere birçok Hamas lideri öncülük etti.

Hamas’ın Filistin Parlamentosu’ndaki grubu Islah ve Değişim Grubu üyesi Muşir El-Mısri, Hamas hareketinin Trump’ın kararını ve “Çağın Anlaşmasını” başarısız kılma sözü verdiğini hatırlatarak, “Bu halk ve ümmet Kudüs’e destek için meydanlara indi. Bu halk, komutan İsmail Heniyye’nin daha önce de ifade ettiği gibi, “Trump’ın kararının hayat bulamayacağı” yeminini yenilemek için toplandı. Bugün, Kudüs’ün tarihte olduğu gibi bugün de intifadaların kıvılcımı olduğunu vurgulamaya geldik” dedi.

El-Mısri, Amerika’nın ve Siyonist rejiminin “Kudüs birinci kıblemizdir” diyen şer’i sözlüğü değiştiremeyeceğini belirtti.

Filistin toprakları üzerindeki işgalin geçici olduğuna, dolayısıyla Allah’ın izniyle yok olacağına dikkat çeken El-Mısri şu ifadeleri kullandı:

“Kudüs’ü savunmak, şer’i ve milli bir görevdir. İslam ümmeti bugün Filistin’in ebedi başkentini savunmak durumundadır. Mescidi Aksa ve Kudüs’ü savunmak Mescidi Haram ve Mescidi Nebevi’yi savunmak gibidir. Herkesin şunu bilmesi gerekir ki, Kudüs’ü yalnız bırakanları Allah da yalnız bırakır.”

Fetih hareketine seslenen El-Mısri, uzlaşı için Hamas’ın attığı gibi benzer adımlar atmasını istedi.